AB Bakanlığı – Akredite Kuruluşlarla İşbirliğini Geliştirme Toplantısı

Kalibrasyon Komitesi Üyeleri
28 Ekim 2012
EUROLAB Teddington 2012 Etkinliği
19 Kasım 2012

AB Bakanlığı – Akredite Kuruluşlarla İşbirliğini Geliştirme Toplantısı

 

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakerci Sayın Egemen BAĞIŞ ın daveti üzerine

AB Bakanlığı – TÜRKAK –  Akredite Kuruluşlar arası işbirliğini geliştirme toplantısı AB Bakanı Sayın Egemen Bağış, TÜRKAK Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜRKAK Genel Sekreteri, İdari Kadrosu,  TÜRKAK’ dan akredite kuruluş temsilcileri ve Basın temsilcilerinin yoğun katılımlarıyla 1 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Taksim Marmara Otel salonunda gerçekleşti.

 

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış toplantıda yaptığı konuşmada TÜRKAK Akreditasyon Kurumu’ nun Avrupa Birliği Bakanlığı’na bağlanmasından bu yana çalışmaları değerlendirirken, akreditasyon sistemi sayesinde vatandaşların kullandıkları mal ve hizmetlerin standartlarının yükseltilmesinin esas olduğunun altını çizdi.

 

Toplantıda nasıl bir TÜRKAK görmek istendiği, TÜRKAK akreditasyonlarının uluslararası düzeye çıkartılması, Helal Gıda Sertifikasyon Akreditasyonu için yapılabilecek çalışmalar üzerine Akredite Kuruluş Yetkililerinin görüşleri alındı. İletilen tüm istek ve öneriler değerlendirilmek,  akreditasyon çalışmalarına yön vermek üzere kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.