EUROLAB-CH İnternational Seminar 28 Eylül 2016, Lucerne- İsviçre

TURKLAB Akademi Eylül-Kasım 2016 Eğitim Programı
18 Ağustos 2016
EUROLAB Üye Ülkeler Toplantısı 29 Eylül 2016, Lucerne-İsviçre
30 Eylül 2016

EUROLAB-CH İnternational Seminar 28 Eylül 2016, Lucerne- İsviçre

EUROLAB Üye Uluslar Toplantısı ile birlikte gerçekleştirilen International Seminerin ana başlığı  “ISO/IEC 17025 Standardının Revizyonu ve Test laboratuvarları açısından söz konusu olacak yenilikler” .                              Seminerde Avrupanın farklı ülkelerinden ve İsviçre’den çeşitli uzmanlar değişik açılardan sunumlar yaptılar.

* Accreditation in Switzerland and the challenges for the Swiss Accreditation Service (SAS) and the laboratories by Rolf Straub, Deputy Head of Swiss Accreditation Body;

* Revision of ISO/IEC 17025:2005 – Direct voice from the standardization group by Gabriele Dudek, Head of Section S.2. Accreditation and Conformity Assessment, BAM and Christian Müler-Schöll, Mettler Toledo GmbH;

* Is ISO 9001 good enough for covering the general management system of a Test- or Calibration Laboratory? by Paul Greenwood, UKAS Divisional Director (Operations).

Seminerin devamında panel tartışması yapıldı.  “ISO/IEC 17025 in yeni özelliklerinin uygulanması- Bu gün ne yapabiliriz? Geleceğe nasıl hazırlanabiliriz?

CEOC International ve  EUROLAB ın Genel Sekreteri, Drewin Nieuwenhuis,   katılımcıları  Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) anlaşmaları ve bu anlaşmaların laboratuvarlar ve akreditasyon açısından önemi konusunda bilgilendiren bir sunum yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.