Oxigen Analiz Laboratuvarı çalışanları için eğitim düzenlendi.

TÜRKAK Terimler Sözlüğü Çalıştayı
03 Mart 2018
Gıda Komite Toplantısı 06 Mart 2018
07 Mart 2018

Oxigen Analiz Laboratuvarı çalışanları için eğitim düzenlendi.

 

METOT VALİDASYONU EĞİTİMİ

01 Mart 2018 tarihinde “Metot Validasyonu” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir. Katılımcılara, TS EN ISO/IEC 17025 standardı kapsamında laboratuvarların performansını belirleyen en önemli faktör olan metotların validasyonunu yapmak için kullanılan referans dokümanlar, metot validasyon parametreleri ve istatistiksel teknikler hakkında teorik ve pratik bilgiler verilmiştir.

ÖLÇÜMLERİN İZLENEBİLİRLİĞİ VE ÖLÇÜM BELİRSİZLİĞİ EĞİTİMİ

02 Mart 2018 tarihinde “Ölçümlerin İzlenebilirliği ve Ölçüm Belirsizliği” konulu eğitim gerçekleştirilmiştir. Eğitimde katılımcılara, Ölçüm belirsizliğini tahmin etmek için kullanılan istatistiksel yöntemler uygulamalı olarak anlatılmıştır. Kimyasal Analizler konusunda örnek hesaplamalar yapılmıştır.

KALİBRASYON SERTİFİKALARININ DEĞERLENDİRİLMESİ VE HACİM DOĞRULAMA EĞİTİMİ

02 Mart 2018 tarihinde Kalibrasyon Sertifikalarının Değerlendirilmesi ve Hacimsel Doğrulama konulu eğitim gerçekleştirilmiştir. Eğitimde katılımcılarla, örnek kalibrasyon sertifikalarında kalibrasyon kabul kriterlerine göre uygulamalı değerlendirmeler yapılmıştır. Hacimsel doğrulamada kullanılan gravimetrik yöntemler ve hacim hesaplamaları excel uygulamaları ile birlikte yapılmıştır.

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.