T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ziyaret gerçekleştirildi.

TÜRKAK- Sera Gazı Emisyonlarının Doğrulanması ve Akreditasyonu Konulu Çalıştay
02 Temmuz 2022
ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemleri – Gereklilikler ve Kullanım Kılavuzu Eğitimi
12 Temmuz 2022

T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ziyaret gerçekleştirildi.

Çevre Komitesi temsilcilerimiz 28.06.2022 tarihinde T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi. Görüşmede, çevre komitesi başkanımız Birkan İSKAN ve komite üyelerimiz Arzu BALLIKAYA, Murat HACIÖMEROĞLU ve Erkan KARAHASANOĞLU hazır bulundu. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ise; ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürü Sn. Mehrali ECER ve Laboratuvar, Ölçüm ve İzleme Daire Başkanı Sn. Soner OLGUN toplantıya dahil oldu. 

Çevre komitemiz, üyelerden gelen talepler ve sektörün öncelikli sorunlarını gündeme getirerek ilgili konularda çözüm getirilmesi hususunu bakanlık yetkililerine iletti.

Toplantı süresince; Asgari fiyat listesinde önemli seviyede bir artış gerekliliği, fiyat artışının yanı sıra yakıt fiyatlarındaki yüksek artış sebebiyle yol ve iaşe giderleri için ayrı bir fiyatlandırma yapılması ve sektörün artan maliyetler karşısında desteklenmesi talep edildi, bununla birlikte sektörün ihtiyacı olan Bakanlık eğitimlerinin ivedi şekilde planlanması, Melbes sisteminin eksiklerinin giderilmesi ve sürekli iyileştirilmesi gerekliliği gibi konular hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 

Toplantı sonucunda; Asgari fiyat listesi ile ilgili komitemizin hazırladığı taslak çalışma üzerinden karşılıklı görüş alışverişi sürdürülerek, yol ve iaşe giderleri gözetilerek yürütülecek bir çalışma ile uygun seviyede artış yapılması, pandemi sürecinin sona ermesi sebebiyle eğitim programının yüzyüze olacak şekilde Ekim ayı içerisinde belirlenen program dahilinde planlanması. Bakanlık yetkililerince sektör sorunlarının dernek üzerinden iletilmesi ve bu şekilde çözüm geliştirmesinin önemi tekrar vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.