T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ziyareti

Tüketici Ürünü Laboratuvarları Komite Toplantısı
21 Şubat 2020
Milletimizin Başı Sağolsun.
28 Şubat 2020

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ziyareti

27 Şubat 2020 tarihinde, TURKLAB Başkanı Halit Karaboğa, Çevre Komite Başkanı Murat Hacıömeroğlu ve İletişim Komite Başkanı Arzu Ballıkaya; T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürü Sayın Ercan Gülay, Çevre Referans Laboratuvarı Daire Başkanı Sayın Soner Olgun, Hava Yönetimi Daire Başkanı Nazan Özyürek ve Çevre Yönetimi Genel Müdürü Muhammet Ecel makamlarında ziyaret edildi.

Ercan Gülay Bey’e 2020-2021 döneminde görev yapacak TURKLAB Yönetim Kurulu’nun bilgilendirmesi yapıldı ve MELBES sistemi hakkında kendisi ile sohbetler edildi.

Soner Olgun Bey ile MELBES sistemi üzerine görüşmeler yapılarak Antalya’da düzenlenmiş olan II. Merkezi Laboratuvar Belirleme Sistemi (MELBES) Çalıştay’ının sonuçlarının yakın zamanda duyurulacağının bilgisi edinildi. Yine görüşmeler esnasında yeni laboratuvar kurulmasına izin verilmeyeceği, cihaz ve kapsam artışına gidilmeyeceği belirtildi.

Muhammet Ecel Bey ile 21.12.2020 tarihinde yayınlanmış olan “Atık Yağların Yönetimi Yönetmeliği”nin kaldırılması hususunda görüşlerine başvuruldu. Bu süreçte atık yağ geri dönüşüm firmalarının devrolacağı  ve 1 yıl içerisinde de sayılarının azalacağı yorumu yapıldı. Yağ grup analizlerinin firmaların kendi bünyelerinde yapılabileceği bahsedildi.

Nazan Özyürek Hanım’ı ziyaret esnasında ise, yeni çıkarılacak olan “Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği”  taslağı üzerinde konuşuldu. Bu süreçte hangi ar-ge çalışmalarının yapıldığını ve ne tür işlevlerde bulunduklarından bahsetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.