T.C. Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü & TURKLAB Tüketici Ürünleri Laboratuvarları Komitesi Toplantısı

ISO/IEC 17025:2017 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliğine Yönelik Genel Gereklilikler Eğitimi
22 Şubat 2022
TURKLAB Akademi Eğitim Programı Mart 2022
02 Mart 2022

T.C. Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü & TURKLAB Tüketici Ürünleri Laboratuvarları Komitesi Toplantısı

Tüketici Ürünleri Laboratuvarları Komitesi  temsilcileri T.C. Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü yetkilileriyle 23 Şubat 2022 tarihinde uzaktan bağlantı yöntemi ile biraraya geldiler.

Toplantıya Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü temsilcileri Genel Müdür Yrd. Sn. Ahmet Karabay, Daire Başkanı Sn. Sanem Yumurtacı ve Sn.Leyla Uzun Kavşut katılırken, Tüketici Ürünleri Laboratuvarları Komitesi temsicilerimizden Berrin Hatacikoglu, Neslihan Sözer, Zeynep Akın, Duygu Ozturk, Hasan Değer, Nihat Öztürk ve Özkan Yıldırım katılım sağladılar.

Toplantıda öncelikle TURKLAB ve Tüketici Ürünleri Laboratuvarları Komitesinin amaç, hedef ve faaliyetleri konusunda detaylı bilgi verildi.

Ardından Ürün Güvenliği Denetimleri konusunda uygunluk değerlendirme kuruluşlarının çalışmaları ve sürece sağlayabilecekleri katkılar konusunda değerlendirmeler yapıldı.

Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne komite tarafından gönderilen 14.12.2021 tarihli dilekçe talebi üzerine gerçekleştirilen toplantıda üyelerden gelen talepler ve sektörün öncelikli sorunları Bakanlık yetkililerine iletildi.

Toplantıda laboratuvarların uygulamakta olduğu fiyat listelerine artış ve bu konuda bir yöntem belirleme gerekliliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonucunda komitemizin hazırladığı taslak öneri üzerinden Bakanlık tarafından yürütülecek bir çalışma ile uygun seviyede bir artış yapılması konusunun değerlendirileceği,

TURKLAB ile  ilişkilerin arttırılması ve ürün güvenliği konusunda teknik toplantıların düzenlenmesi konuları karara bağlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.