TÜRKAK Danışma Kurulu Toplantısı

AYM ( Avrupa Yeşil Mutabakat ) Komite Toplantısı
02 Aralık 2021
Dünya Akreditasyon Günü
02 Aralık 2021

TÜRKAK Danışma Kurulu Toplantısı

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) Danışma Kurulu toplantısı Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı başkanlığında, TÜRKAK Yönetim Kurulu ve kamu ve özel sektörden Danışma Kurulu üyelerinin katılımıyla 25 Kasım 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

TÜRKAK Genel Sekreteri Banu Müderrisoğlu’nun açılış konuşmasını gerçekleştirdiği toplantıda, Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Kürşat Özdemir ve Ayşe Yalova Gökçe tarafından Danışma Kurulu üyelerine faaliyetler, güncel gelişmeler ve hedeflerin anlatıldığı sunumlar yapıldı. Genel Sekreter Müderrisoğlu, geçen yılki önerileri dikkate alarak mevcut koşullar çerçevesinde bu seneki danışma kurulunun gündemini oluşturduklarını aktardı. Bu bağlamda danışma kuruluna iletilen anketin TÜRKAK’ın son derece önem verdiği ve akreditasyon kurumlarının uymakla yükümlü olduğu ISO 17011 standardının gerekliliği olan “Tarafsızlık” ile ilgili olduğunu hatırlatan Müderrisoğlu, kurumun tüm paydaşlarının görüşleriyle iyileştirmeler yapmayı çok önemsediklerini belirterek anket sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TURKLAB olarak da üyelerimizin Türk Akreditasyon Kurumu’ndan aldıkları hizmeti değerlendirmeleri için üç soruluk anket düzenlendi. Üyelerimizden %15 oranında geri bildirim alınmıştır. Ankette, üyelerimizin varsa yaşadıkları zorluklar, memnuiyet ve beklentileri konusunda geribildirim alınmıştır. Geribildirimler konsolide edilerek Danışma Kurulu’nda sunulmuştur. TÜRKAK Yönetimi ve  Danışma Kurulu tarafından, TURKLAB anket çalışması memnuniyetle karşılanmıştır. Öne çıkan hususlar TURKLAB Yönetim Kurulu tarafından takip edilecektir. Üyelerimizin  verdikleri detaylı ve samimi bilgiler memnuniyet vericidir.

TURKLAB adına danışma kurulu temsilcileri, Dr. Ömer Güzel ve Neşe Güneş toplantıya katılım sağladılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.