TÜRKAK-Sivil Toplum Kuruluşları ve Kamu Kuruluşları İçin Bilgilendirme Semineri 13 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

ISO/IEC 17025:2017 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliğine Yönelik Genel Gereklilikler Bilgilendirme Eğitimi
14 Ekim 2021
Helal Akreditasyon Kurumu (HAK) ile Söyleşi 14 Ekim 2021
18 Ekim 2021

TÜRKAK-Sivil Toplum Kuruluşları ve Kamu Kuruluşları İçin Bilgilendirme Semineri 13 Ekim 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakçı, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye – Avrupa Birliği ilişkileri, uygunluk değerlendirme alanında ülkemizde yürütülen çalışmalar, Paris İklim Anlaşması, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve yeşil dönüşüm hakkında değerlendirmelerde bulundu.

AB Türkiye Delegasyonu Ekonomi Müsteşarı Bartosz Przywara ve Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkan V: Barboros Murat Köse’nin açılış konuşmalarından sonra katılımcıların sunumları ile devam eden seminere TURKLAB Onursal Başkanı Dr. Ömer Güzel “STK’nın, üyelerinin teknoloji, mevzuat ve iş modellerindeki değişikliklerin zorluklarını karşılamalarına yardımcı olacak stratejileri” konulu panele konuşmacı olarak katılım sağladı.

Kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımı ile iki ayrı panel düzenlendi ve katılımcılardan alınan sorular canlı olarak cevaplandı.

TÜRKAK Genel Sekreteri Banu Müderrisoğlu ise yaptığı konuşmasında ise, TÜRKAK tarafından yürütülen akreditasyon faaliyetleri hakkında istatistikler de paylaşan Müderrisoğlu, TÜRKAK’ın yaklaşık 2000 akredite uygunluk değerlendirme kuruluşuna hizmet verdiğini TÜRKAK’tan akredite kuruluşların yaklaşık 400’ünün kamu kurumu ve STK’lara bağlı kuruluşlardan oluştuğunu, benzer şekilde TÜRKAK’ta bilirkişi olarak görevlendirilen toplam 1540 denetçi ve teknik uzmanın da 482 kişisinin (%37’sinin) yine kamu kurumları ve STK’lardan temin edildiğini belirterek sadece bu verilerin bile TÜRKAK’ın diğer kamu kurumları ve STK’larla olan iş birliğinin ülkemiz kalite altyapısı ve akreditasyon alanlarında ne denli önemli ve stratejik olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Dr. Ömer Güzel’in yapmış olduğu sunum : TURKLAB Sunum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.