TÜRKAK – TURKLAB Değerlendirme Toplantısı

Yönetim Kurulu Toplantısı
28 Mayıs 2020
TURKLAB Akademi Online ISO/IEC 17025 Eğitimi
04 Haziran 2020

TÜRKAK – TURKLAB Değerlendirme Toplantısı

TÜRKAK-TURKLAB işbirliği çerçevesinde, TURKAK yöneticilerimiz Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Kürşat Özdemir, Daire Başkanlarımız Sn. Fatih Eğilmez, Sn. Serhat Gök ile TÜRKLAB YK üyeleri uzaktan bağlantı ile 29 Mayıs 2020 tarihinde bir araya geldiler.

Uygunluk değerlendirme sektöründe özellikle son dönemde COVID-19 nedeniyle yaşanan sıkıntıları ve çözüm önerileri konusunda gerçekleştirilen bu toplantıya Yönetim Kurulu Başkanımız Halit Karaboğa, TÜRKAK Danışma Kurulu Üyesi Onursal Başkanımız Dr. Ömer Güzel, TÜRKAK Danışma Kurulu Üyesi ve bir önceki dönem Başkanımız Neşe Güneş, TURKLAB yönetim kurulu üyeleri Sabahnur Demirci, Çağatay Turan, Birkan İskan, Murat Hacıömeroğlu, Neslihan Sözer ve Hikmet Terzi katıldılar.

Toplantıda;  yeni normale geçiş süreci için TÜRKAK’ın hazırlıkları, salgının laboratuvarlara etkisi, laboratuvarların TÜRKAK’tan Beklentileri ve çözüm önerileri hakkında görüş ve öneriler paylaşılmıştır.

Toplantıda, tüm komite (Gıda Güvenliği, Çevre, Kalibrasyon, Tüketici Ürünleri Komiteleri) üyelerimizden gelen talepler, sorular TÜRKAK üst yönetimine iletilmiş ve görüşler alınmıştır.

Uzaktan Denetim Süreci ile ilgili TÜRKAK’ın yayınladığı Uzaktan Denetim Prosedürü, Akredite Kuruluşları Etkileyen Olağanüstü Durumların Yönetimi Prosedürü ve bu süreçte Uygunluk Değerlendirme Kurumları tarafından  yapılacak risk değerlendirme faaliyetleri değerlendirilmiştir. Olağanüstü durumla doğrudan bağlantılı olan ve olağanüstü durumun ortadan kaldırılmasına katkı sağlayabilecek ve/veya konu ile ilgili yetkili otorite/ resmi makamların talebi ile belirli ürünlere veya hizmetlere yönelik akreditasyon başvuruları durumun normalleşmesi beklenmeksizin ve öncelikli olarak değerlendirileceği açıklanmıştır.

TÜRKAK yöneticilerimize zaman ayırdıkları ve bizleri dinledikleri için teşekkür ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.