TURKLAB Çevre Komitesi T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ziyareti

Metot Validasyonu/ Verifikasyonu ve Ölçüm Belirsizliği Eğitimi-Oxigen Analiz Laboratuvarı
28 Eylül 2020
TURKLAB Akademi Online Eğitim Programı
06 Ekim 2020

TURKLAB Çevre Komitesi T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ziyareti

Çevre Komitesi temsilcilerimiz 29.09.2020 tarihinde T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ziyaret gerçekleştirdi. Görüşmede, çevre komitesi başkanlarımız Birkan İSKAN, Murat HACIÖMEROĞLU ve komite üyelerimiz Arzu BALLIKAYA, Erkan KARAHASANOĞLU, Özlem ATILGAN, Tugay TEKİN hazır bulundu. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ise; ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürü Sn. Mehrali ECER, Genel Müdür Yardımcısı Sn. Haluk Şahin YAZGI ve Laboratuvar, Ölçüm ve İzleme Daire Başkanı Sn. Soner OLGUN toplantıya dahil oldu.

Çevre komitemiz, üyelerden gelen talepler ve sektörün öncelikli sorunlarını gündeme getirerek ilgili konularda çözüm getirilmesi hususunu bakanlık yetkililerine iletti.

Toplantı süresince; Asgari fiyat listesinde önemli seviyede bir artış gerekliliği, sektörün ihtiyacı olan Bakanlık eğitimlerinin ivedi şekilde planlanması, Melbes sistemine bildirilmeyen ölçüm ve analizler ile ilgili çalışma yapılması, Melbes sisteminin eksiklerinin giderilmesi ve sürekli iyileştirilmesi gerekliliği gibi konular hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı sonucunda; Asgari fiyat listesi ile ilgili komitemizin hazırladığı taslak çalışma üzerinden karşılıklı görüş alışverişi sürdürülerek parametre bazlı yürütülecek bir çalışma ile uygun seviyede artış yapılması, pandemi sebebiyle uzaktan eğitim program alt yapısının hızlıca oluşturularak en geç 1 Kasım 2020 tarihinde eğitimlerin belirlenen program dahilinde açılacak şekilde planlanması, Melbes sistemi özelinde pandemi süreci de düşünülerek İlkbahar’da geniş katılımlı ve kapsamlı bir çalıştay yapılması konuları karara bağlandı. Bakanlık yetkililerince sektör sorunlarının dernek üzerinden iletilmesi ve bu şekilde çözüm geliştirmesinin önemi ayrıca vurgulandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.