TURKLAB Teknik Seminer “ISO14064 Karbon Ayak İzi / Yeşil Mutabakat (Green Deal) ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (CBAM)”

Ticaret Bakanlığı ve Türkak Ziyareti
23 Aralık 2021
Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları ve Onaylanmış Kuruluşlar Yönetmeliği Bilgilendirme
29 Aralık 2021

TURKLAB Teknik Seminer “ISO14064 Karbon Ayak İzi / Yeşil Mutabakat (Green Deal) ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (CBAM)”

TURKLAB Akademi olarak, 23 Aralık 2021 tarihinde Avrasya Avrasya Doğrulayıcı Kuruluş A.Ş. Ortağı ve Sorumlu Müdürü Sn. Gökçe Parer’in katılımı ile “ISO14064 Karbon Ayak İzi, Yeşil Mutabakat (Green Deal) ve  Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (CBAM)” başlıklı teknik söyleşimizi gerçekleştirdik. Küresel iklim değişikliği çerçevesinde Karbon ayak izi, döngüsel ekonomi gibi konuların yanı sıra sektörlerin ve bizlerin bu konuda yapması gereken çalışmalar hakkında bilgiler paylaşılmıştır. Yeşil Mutabakat Eylem Planı ile hayatımıza giren “Sınırda Karbon Düzenlenmesi Mekanizması” ile Türkiye’nin nasıl etkileneceği, karbon ayak izi çalışmalarında kullanılacak olan uluslararası normlar ve standartlar hakkında Türklab üyelerinin neler yapabileceği konularında Sn. Parer üyelerimize bilgi aktarımında bulunmuştur.

Söyleşimize ilgi gösteren tüm katılımcılara ve değerli katkıları ve işbirliği için Gökçe Parar’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.