TURKLAB – TÜBİTAK UME İş Birliği Toplantısı

T.C. Ticaret Bakanlığı Ziyareti
18 Eylül 2023
Yönetim Kurulu Toplantısı
30 Eylül 2023

TURKLAB – TÜBİTAK UME İş Birliği Toplantısı

21 Eylül 2023 tarihinde TURKLAB TÜBİTAK UME arasındaki toplantı hibrit olarak gerçekleşmiştir. TURKLAB Adına çevrimiçi olarak Neşe GÜNEŞ, TSE Yetkilileri, fiziki olarak ise TURKLAB Genel Sekreteri Serkan TÜRK ve Dr. Metehan ÇALIŞ katılım sağlamıştır. Toplantıyı TURKLAB UME Müdürü Dr. Mustafa ÇETİNTAŞ modere etmiştir.

–             TURKLAB olarak TÜBİTAK tarafından daha önce yapılan çalıştay ve anket üzerinde durulmuş ve anketin etkin sonuçlar elde etmek üzere yeniden gözden geçirilmesine karar verilmiştir.

–             Daha önce yapılan anket revize edildikten sonra  TÜBITAK portal üzerinden yeniden yeni anket yayımlanacak ve TURKLAB ile diğer kurum ve kuruluşların desteği ile duyurusu yapılarak, anket sonucunda önceliklendirilmiş CRM ihtiyaç listesi çıkarılacaktır.

–             Ayrıca, TÜBİTAK ile paydaşlar (TURKLAB üyeleri) olarak Hamle veya TÜBİTAK 1004 projesi kapsamında proje başvurusunda bulunulacaktır. Bu konuda TÜBİTAK 1004’ün içeriğinin bu çalışma için uygun olduğu, 2024 yılı için CRM başlığı altında çağrı açılması yönünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile görüşme sağlanacağı belirtilmiştir.

–             Buna ek olarak TÜBİTAK kendi ürettiği CRM’lerin özellikle TURKLAB üyeleri olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarınca kullanılmasına yönelik talebini iletmiştir. Bu konuda ilgili web sitesi üzerinden çok uygun fiyatlarla siparişlerin verilebileceği aktarılmıştır.

https://rm.ume.tubitak.gov.tr/urun_listesi.aspx üzerinden yerli üretim CRM’lere erişim sağlanabilmektedir.

–             TURKLAB üyelerine TÜBİTAK UME tarafından karşılaştırma çevrimleri dahil olmak üzere farkındalık sağlayacak ücretsiz eğitim verilmesi konusunda karar kılınmıştır. Bu konuda TURKLAB resmi bir yazı ile talebini iletecektir.

Anket ve diğer ortak çalışmalar için irtibatta olmak üzere hemfikir kalınarak toplantı sonlandırılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

code

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.