Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları ve Onaylanmış Kuruluşlar Yönetmeliği Bilgilendirme

TURKLAB Teknik Seminer “ISO14064 Karbon Ayak İzi / Yeşil Mutabakat (Green Deal) ve Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizması (CBAM)”
24 Aralık 2021
TS EN ISO 16140-3 Metot Verifikasyonu Eğitimi
03 Ocak 2022

Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları ve Onaylanmış Kuruluşlar Yönetmeliği Bilgilendirme

27/05/2021 tarihli ve 31493 sayılı resmi Gazete’de yayımlanan “Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları ve Onaylanmış Kuruluşlar Yönetmeliği”nin 5 inci maddesinin 4 üncü fıkrası gereği; mevcut uygunluk değerlendirme kuruluşlarının bildirim yükümlülüğünü düzenleyen madde bilgilendirme amaçlı aşağıda tarafınızla paylaşılmıştır.

“Uygunluk değerlendirme kuruluşları faaliyette bulundukları alanları, faaliyette bulundukları teknik düzenlemeden sorumlu yetkili kuruluşlara bildirmekle yükümlüdür. Faaliyetine yeni başlayan bir uygunluk değerlendirme kuruluşu bir ay içerisinde ilgili yetkili kuruluşa faaliyet alanı ve iletişim bilgilerini içerecek şekilde bildirimde bulunur. Bildirimde bulundukları bilgilerde değişiklik olması halinde bir ay içerisinde bildirim tekrarlanır. Yetkili kuruluşlar bildirimin uygunluk değerlendirme kuruluşları için ilave maddi külfet yaratmayacak şekilde yapılmasını sağlar. Yetkili kuruluşlar kendilerine yapılan bildirimleri Bakanlığa iletir.” hükmünü amirdir.

Bu çerçevede, uygunluk değerlendirme kuruluşları tarafından faaliyette bulundukları sektörler itibari ile ilgili oldukları Bakanlığa/Kuruma bildirimde bulunmaları önem arz etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.