TURKLAB Teknik Seminer “GCMS Teorisi, Temel Prensipleri ve Aroma Uygulaması”

TURKLAB Akademi Online Eğitim Programı Ağustos 2021
05 Ağustos 2021
Metot Validasyonu/ Verifikasyonu ve Ölçüm Belirsizliği Eğitimi
25 Ağustos 2021

TURKLAB Teknik Seminer “GCMS Teorisi, Temel Prensipleri ve Aroma Uygulaması”

TURKLAB-ANT TEKNİK işbirliği ile düzenlenen “GCMS Teorisi, Temel Prensipleri ve Aroma Uygulaması” konulu e-seminerimiz, 5 Ağustos 2021 tarihinde gerçekleşti.

TURKLAB Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Pınar Akalın’ın açılış konuşmasının ardından; GCMS’in tanımı, temel çalışma prensipleri, MS ünitesinin bölümleri, GCMS veri alma modları ve yazılım özellikleri ile ileri teknolojiler başlıklarını içeren teorik sunum, Ant Teknik Aplikasyon Uzmanı Sn. Hacer Özkan tarafından gerçekleştirildi.

Seminerin uygulama bölümünde ULUDAĞ İÇECEK TÜRK A.Ş. Ar-Ge Merkezi ile bağlantı kuruldu. Uludağ İçecek Ar-Ge Yöneticisi Sn. Mustafa Çağlar Ercan’ın tanıtım konuşmasının ve Ar-Ge merkezinin faaliyetleri ile ilgili bilgilendirmelerinin ardından, laboratuvarda kurulu Shimadzu GCMS üzerinden Ant Teknik Aplikasyon Uzmanı Sn. Ömer H. Turmuş tarafından aroma analizi uygulaması gerçekleştirildi ve analize ilişkin önemli noktalar vurgulandı.

Seminerimize ilgi gösteren tüm katılımcılara; değerli katkıları ve işbirlikleri için Uludağ İçecek Ar-Ge Merkezi Müdürü Sn. Tuğba Şimşek’e ve ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize katılın

Şifre Sıfırlama

E-posta adresinizi girin. E-posta ile yeni bir şifre alacaksınız.